kancelaria adwokacka Katowice

Czy adwokat będzie niezbędny przy rozwodzie?

Rozwód to poważna decyzja, która wymaga dokładnego przeanalizowania wszystkich „za” oraz „przeciw”. W takim przypadku możemy skorzystać również z pomocy adwokata.

Szacuje się, że aż około 1/3 nowo zawartych małżeństw ulega rozpadowi. Wśród głównych przyczyn rozwodów wskazywanych przez eks-małżonków znajdują się głównie: niezgodność charakterów, zdrada, nadużywanie alkoholu czy też naganny stosunek do członków rodziny.Wprawdzie pomoc adwokata nie jest konieczna do wzięcia rozwodu, niemniej jednak jego wsparcie może okazać się wtedy nieocenione. Jakie usługi może zaoferować wtedy kancelaria adwokacka? Jak znaleźć tę najlepszą?

Jakie usługi adwokat oferuje rozwodzącym się małżonkom?

Niemalże w każdej kancelarii prawnej zajmującej się prawem rodzinnym i opiekuńczym możemy otrzymać kompleksową pomoc prawną dotyczącą rozwodów. Pomoc adwokata w tym przypadku może ograniczać się zarówno do poradnictwa prawnego, jak również może ona dotyczyć także wszystkich spraw związanych z rozwodem – bez orzekania o winie lub też z orzekaniem o winie. W pierwszej kolejności prawnik może doradzić klientowi w wyborze optymalnej drogi rozwodu, a także może przygotować wraz z nim pozew o rozwód. Następnie może on towarzyszyć rozwodzącemu się małżonkowi podczas sprawy rozwodowej, reprezentując go przed sądem. Wsparcie adwokata będzie przydatne również wtedy, gdy małżonkowie chcą dokonać podziału majątku, a także chcą ustalić kwestie opieki nad dziećmi oraz alimentów.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości kancelarii adwokackiej w Katowicach: https://www.adwokaci-reck.pl/

Adwokat do rozwodu w Katowicach. Jak znaleźć dobrego prawnika?

Dobry adwokat może pomóc w całym procesie rozwodowym, zapewniając nie tylko wsparcie prawne. Jego usługi pomogą także w zakończeniu sprawy rozwodowej z optymalnym dla rozwodzącego się skutkiem. Specjalistów w zakresie rozwodów można znaleźć także w Katowicach. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „adwokat Katowice”, można zapoznać się z ofertami kancelarii prawnych w tej lokalizacji, a następnie wybrać takiego prawnika, który pomoże w przeprowadzeniu sprawy rozwodowej od A do Z.