Najlepszy adwokat w Krakowie?

Potrzeba wynajęcia adwokata wiąże się często z ciężkimi i trudnymi chwilami życiowymi. Rozwód, określenie praw rodzicielskich, podział majątku, finansowe niejasności oraz sprawy karne. Są to te sytuację, podczas których potrzebujemy pomocy, nie tylko wsparcia na poziome przyjaciół, ale przede wszystkim fachowej pomocy. Dlatego najlepszy adwokat to taki, który posiada potrzebną do rozwiązania naszego kłopotu wiedzę.

Cechy dobrego prawnika:

Przeprowadzono ankietę wśród mieszkańców miasta Kraków – najlepszy adwokat – jakie cechy powinien posiadać?. Wśród najczęstszych wymienianych cech pojawiały się:

  • Uczciwość – najważniejsza z cech. Prawnik, któremu oddajemy w ręce naszą przyszłość oraz powierzamy najskrytsze sekrety, musi być uczciwy. Musimy mieć pewność, że trzyma się etyki prawniczej, że zapłata, którą winni będziemy uiścić, także jest obliczona we właściwy sposób.
  • Rzetelność – nie ma większego koszmaru dla strony w sądzie niż nieprzygotowany obrońca. Jeśli wynajęty przez nas adwokat, nie jest zaznajomiony w pełni z naszą sprawą, nie ma przygotowanej linii obrony lub sprawia wrażenie, jakby nie do końca miał pojęcie, o czym mówi, możemy od razu podziękować mu za współpracę. Rzetelność jest gwarancją tego, że mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą.
  • Kompetencja – kiedy już po pierwszych chwilach rozmowy czujemy, że nasza sprawa jest wygrana, to właśnie jest dobry adwokat. Mówi rzeczowo, konkretnie i od razu ma na nas pomysł.
  • Doświadczenie – to również często pojawiająca się cecha w kontekście adwokatów. Przyjęło się bowiem, że im więcej spraw ma za sobą dany adwokat, tym lepiej zna się na swojej pracy. To oczywiście prawa, jednak warto przy okazji sprawdzić, jaki rezultat mały te sprawy. Okazać się może, że wśród nich jest niewiele takich, które zakończyły się powodzeniem.
  • Opanowanie i dystans – to również bardzo ważne, by prawnik nie podchodzi zbyt emocjonalnie do danej sprawy, by zachowywał profesjonalizm bez względu na to jak trudna i skomplikowana jest dana sprawa i jakie może przynieść konsekwencję.

Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na wybór adwokata, ponieważ od tego może bardzo wiele zależeć. 

Sprawdź również czym różni się Adwokat od Radcy prawnego w poprzednim wpisie.