kancelaria prawna gliwice

Nie wiesz, jak odzyskać dług? Kancelarie prawne służą pomocą wierzycielom

Pieniądze, które nie zostały oddane przez nierzetelnego pożyczkobiorcę, można odzyskać. Kompleksową pomoc oferują wówczas dobre kancelarie prawne specjalizujące się w odzyskiwaniu długów. Gdy ktoś prosi o pożyczkę, warto dobrze zastanowić się nad tym, czy przekazanie mu pieniędzy rzeczywiście jest odpowiednim krokiem. Można narazić się wtedy na ich utratę. Gdy jednak już do tego doszło, nie trzeba załamywać rąk. Warto poszukać pomocy u specjalistów w tej właśnie dziedzinie – w kancelarii prawnej.

Zanim pożyczysz pieniądze

Aby odzyskanie ewentualnego długu było jeszcze łatwiejsze, warto przede wszystkim zadbać o to, aby podpisać z pożyczkobiorcą odpowiednią umowę pożyczkową. Wprawdzie umowa pożyczki może być zawarta ustnie, lecz najlepiej mieć wszystko na papierze. Umowa pożyczki będzie mogła stać się także solidną podstawą do ubiegania się o zwrot środków, gdy pożyczkobiorca nie będzie chciał ich oddać. Warto też pamiętać o tym, że nawet z najbliższą rodziną można mieć problemy związane z długami. Najlepiej więc dobrze zastanowić się przed przekazaniem środków.

Odzyskanie długu – co można zrobić?

Jeżeli doszło już do powstania długu, w takim przypadku pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z dłużnikiem. Jeśli nie można skontaktować się z nim osobiście, wówczas należy przekazać do niego pismo wzywające do spłaty zadłużenia. Warto wtedy także zgromadzić wszelkie dowody, które mogą posłużyć podczas ewentualnej rozprawy sądowej, na przykład wiadomości SMS czy na komunikatorach przekazywane przez dłużnika.

Windykacja należności z kancelarią prawną

Jeśli jednak wezwanie do zapłaty nie zadziała, w takim przypadku najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy znają się na odzyskiwaniu długów dla swoich klientów. W tym przypadku pomóc może dobra kancelaria prawna Gliwice to tylko jedno z miast, gdzie można skorzystać z fachowego wsparcia w tym zakresie. Kancelarie prawne, które zajmują się również windykacją długów, mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę. Włącza ona między innymi:

  • przygotowanie pisma do dłużnika wzywającego do oddania środków – przedsądowego wezwania do zapłaty
  • skierowanie sprawy do sądu w celu odzyskania długu przez komornika
  • reprezentowanie klienta przed sądem

Zatem wierzyciel może wtedy otrzymać kompleksową pomoc dotyczącą odzyskania długu. W większości przypadków możliwe jest otrzymanie zaległych pieniędzy. Niestety, nie jest to gwarantowane. Dłużnik może przepisać swój majątek lub się go wyzbyć, wyjechać za granicę, a wtedy odzyskanie pieniędzy jest jeszcze trudniejsze.