Jak wykonać montaż reklamy na billboardzie?

Dobrze zamontowana reklama billboardowa, może przynieść naprawdę dużo korzyści i dotrzeć do właściwych odbiorców. Jej format sprawia, że jest trudna do przeoczenia, a tym samym trafia bezpośrednio nam przed oczy. Zazwyczaj montuje się je jak najwyżej by wybijały się spośród budynków, drzew czy innych elementów, które mogłyby zakłócić jej odbiór. Jak jednak wykonać montaż takiej reklamy?

KTO I JAK MONTUJE REKLAMY?

Montaż reklamy billboardowej, polega na stworzeniu lub wykupieniu miejsca na reklamę. W przypadku standardowych billboardów, fachowcy wyklejają, niczym tapetą, kolejne części całości. Użycie odpowiednich technik, narzędzi, kleju i impregnatu spowoduje, że reklama będzie niezwykle trwała i całkowicie odporna na działanie warunków atmosferycznych. Niegroźnie będą jej więc upały, deszcze czy mrozy. Problemem może być jedynie dostęp pracownika do powierzchni roboczej.

W JAKI SPOSÓB DOSTAĆ SIĘ DO BILLBOARDU?

Zacznijmy od tego, że billboardy różnią się od siebie typem. Istnieją modele montowane na dachach, takie montowane tuż poniżej linii dachu, rodzaje znajdujące się na środku elewacji danego budynku czy takie na instalowane na specjalnych słupach, zazwyczaj przy drogach. Zdarza się, najczęściej przy tych ostatnich, że billboardy posiadają specjalne drabinki prowadzące na górę oraz chodniczki, które pozwalają pracownikom na w miarę swobodne przemieszczanie się. W przypadku braku takowych firmy czy agencje marketingowe coraz częściej decydują się na wynajem podnośników, które dają im możliwość bezproblemowego dotarcia do „miejsca pracy”. Oczywiście są w użytku drabiny ale ich stosowanie zajmuje o wiele więcej czasu i zapewnia wiele mniejsza precyzję.